Пам’яті Олексія Курінного

IMG_4713
Олексій Курінний у 2015 році. Фото А. Бондаренка

Поховали Олексія Курінного. Він загинув в автокатастрофі, повертаючись з Варшави.

Мабуть найбільший талант Олексія Курінного полягав в тому, що він вмів докопуватись до сутності справи аж до самого кореня. Коли він докопувався до правди, він не вуалював її в політкоректні вислови, не намагався обходити гострі кути чи шукати завуальовані фразеологізми. Навпаки, він вмів подати правду в парадоксально гострому вигляді. Це звісно бісило його ворогів, але надихало нас. Таким я запам’ятав Олексія Курінного. При цьому в особистому спілкуванні (хоч і мало на жаль я його знав), він був дуже навіть простим, відкритим, але знов-таки дуже точним і влучним у думках.

Бог (якщо він взагалі є), забирає кого йому заманеться. Автошляхи – це місце, де людину забрати на той світ легше, ніж, де-інде ще…. Через автошляхи у нас забрали Чорновола, Скрябіна,.. і тепер Курінного…

Прощання з Олексієм, яке відбувалось у Будинку кіно (Київ, вул. Саксаганського, 6) неочікувано для мене як музиканта привідкрило делікатне питання – яка музика мала би звучати на прощанні?

Справа в тому. що звучала симфонічна музика Чайковського. Це я вважаю – некоректно. Звісно Петро Ілліч був геніальним композитором, але все-таки він вихованець російської культури і його музика має виразну російську інтонаційну природу. Не буду заглиблюватись в нюанси, музикознавці і так знають про що я, а немузикантам поясню просто – в його музиці вирує російський дух. Красиво, переконливо, майстерно, але саме російський. Саме той дух, проти експансії якого в Україні Олексій боровся все своє недовге на жаль життя.

Чи можна в музичній літературі останніх двох-трьох століть відшукати не менш геніальну і відповідну ситуації симфонічну музику? Для мене особисто на першому місці йде Павана на смерть інфанти Равеля. Дуже рафінована музика. Коли прийде мій час, то її включіть. Є траурні марші з 3-ї Бетховена або 5-ї симфонії Малера, хоча вони поступаються глибиною.І є симфонії Лятошинського. Скажімо, четверта. Ближча до нашого часу. І є “Голосіння” Карабиця. Це ще ближче. Це музика, яка передає і горе і дух боротьби одночасно. І вона саме українська за інтонаційною природою.

Тим більш прикро, що лише 2 тижні тому у контексті концерту до дня Незалежності Олексій зазначав: “Невже сім’я прихильників “русского міра” для нас кращі й дорожчі ніж свої?” (ось тут – https://www.obozrevatel.com/…/nevzhe-simya-prihilnikiv-russ…)

P.S. Родина Oleksiy Kurinniy дякує всім, хто висловив свої співчуття в зв’язку з нашою трагедією.
Картка батька в Ощадбанку:
5167 4900 5090 9440
Курінний Віктор Олексійович.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s