Комплексна програма революційної трансформації України

Нещодавно прочитав на ФБ-сторінці в.о. голови Мерітократичної партії Сергія Худолія про пошук “цілісної комплексної програми революційної (стислої у термінах) трансформації України (суспільних відносин, політичної системи суспільства, системи місцевого самоврядування, системи правосуддя), програми розвитку (модернізації) економіки України та програми реформування органів державної влади в інтересах більшості громадян.”

Не бачу вагомих причин, які би обмежували мене в праві таку програму запропонувати, а відтак пропоную:

  1. Кадрова реформа

Держава усвідомлює, що ключовою проблемою України є засилля некомпетентних кадрів на відповідальних посадах. Сутність реформи має полягати у впровадженні на рівні законодавства та підзаконних актів механізмів, що забезпечували би прихід на керівні посади  найбільш компетентних людей. Механізми мають включати формальні критерії, систему тестування, принцип виборності, а також принцип обмеження терміну перебування на посаді (але в більшості випадків з правом переобрання на наступний термін). Найбільш жорсткою реформа має стати в правоохоронних органах і суддівській системі, де помилки працівників (випадкові чи навмисні) є найбільш доленосними.

  • Приклад законопроекту в цьому напрямку, але на жаль невдалого – 2669.

2. Військова реформа

Держава усвідомлює, що найбільшу загрозу національній безпеці становить РФ,  її маріонетки – ДНР/ЛНР, а також групи осіб, що діють в її інтересах.  З метою підвищення обороноздатності в країні розгортається розгалужена система територіальної оборони, до якої залучається усе здатне тримати зброю населення. Впроваджується право на володіння зброєю адекватним членам суспільства. До працівників правоохоронних органів додатково висуваються підвищені вимоги щодо національної самосвідомості.

  • Організації, досвід  яких міг би стати відправною точкою – “Український легіон” та “Українська асоціація власників зброї”.
  • Приклади в інших країнах – Ізраїль, Естонія.

3. Культурна реформа

Держава усвідомлює, що російська мова і культура є ключовим інструментом інформаційної війни, що її веде проти України РФ та її маріонетки. Відповідно розробляється програма дерусифікації культурного простору України, зокрема в медіапросторі, освіті та мистецтві. Програма передбачає такі механізми як квотування, диференційоване оподаткування, а також вільне володіння державною мовою – як одну з вимог для керівних кадрів, в окремих випадках – повну заборону культурного продукту сучасної РФ.  Разом з тим підтримуються культури інших корінних народів України (власне – кримських татар) а також дружніх слов’янських народів (білоруси, поляки, чехи і т.д.).

  • Перша бодай якась спроба в цьому напрямку – законопроект 3822 про “радіоефір”.
  • Приклад успішної політики з підтримки державної мови і мінімізації впливу інших – РФ.

4. Сфера Економіки

Держава усвідомлює, що практика постійного життя в борг веде в нікуди. З метою зменшення потреб в іноземній валюті і залежності від кредитора, розробляється програма заміщення імпортних продуктів національними, принаймні де це можливо. Особлива увага приділяється заміщенню продукту з РФ та її республік-вассалів.

  • Успішний приклад сусідів – акція „Produkt Polski

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s