У Ворзелі пройшов другий композиторський суботник

Будинок творчості композиторів “Ворзель”, лютий 2014 року

21 березня мені пощастило побувати на суботнику в Будинку творчості композиторів “Ворзель”.

Це був другий великий суботник –  минулий пройшов приблизно рік тому, 22 березня 2014 року. З тих пір мали місце лише окремі експедиції до Ворзеля, які лише засвідчували, що віз і нині там.

Учасники суботнику. Композитори були цього разу в меншості. Разом зі своєю персоною я нарахував лише чотирьох – Алла Загайкевич, Євген Петриченко і Олексій Скрипін. Натомість прийшли представники Ворзельської “Самопомічі”, з десяток переселенців з Донбасу, які нині проживають у санаторіях Ворзеля, і ще кілька ворзелян, які просто відгукнулись на оголошення у Ворзелі.

Стан справ. Безпомічність Національної спілки композиторів, помножена на байдужість чиновників призвела до цілковитого занепаду БТК. Жоден з 20 будиночків, в яких колись творили свої шедеври українські композитори – не придатний для життя. Вандали порізали електропроводку, вирізали батареї, понищили меблі, а в корпусі з їдальнею – також і рояль. Тепер там немає світла, немає опалення, не працюють і санітарні зручності.

Як вийти із ситуації. Для виходу із ситуації потрібно головним чином дві речі – заплатити борги (електроенергія, користування землею і т.д.), і залучити кошти на реставрацію приміщень. Як запевняли присутніх на суботнику “немузичні” ворзеляни – все це можливо, але за умови бажання самої Спілки композиторів, і насамперед – її кенрівників.  Сподіваємось, що таке бажання у керівників НСКУ дійсно є, тож незабаром Ворзель знову стане Меккою сучасного музичного мистецтва.

P.S. Цього разу я їздив без фотоапарату, фотографії зустрічі однак можна оглянути у Лицекнизі – SOS ВОРЗЕЛЬ та на сайті Будинку творчості – http://vorzel.org.ua/

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s