У Познані відбулася конференція Вікімедіа Польська

9-11 травня в Познані відбулася 9-а конференція “Wikimedia Polska” – щорічна зустріч, що має на меті обмін досвідом осіб, що беруть участь у проектах Вікімедіа та повязаних з проблематикою програмування, доступу до знань, що створюються в інформаційному сусплільстві і діячів у сфері вільної культури. В конференції брали участь також вікіпедисти з України та Росії.  

В ці дні, коли Україна втягнена у війну з сепаратистськими угрупуваннями, Польща особливо контрастує спокоєм і впевненістю. Щоправда за подіями в Україні тут уважно слідкують. Так, 9 травня приємно було помітити у Катовіцах плакати з анонсом мітингу з гаслом “Стоп російській агресії”, а в Познані – великий банер з анонсом фестивалю “Українська весна”, що має відбутися в цьому місті з 15 по 22 травня. У Газеті Вроцлавській від 9 травня на першій сторінці була розлога стаття “Чи варто було віддати Львів за Вроцлав”, автори якої зокрема вказували на переваги практично моноетнічної держави, якою Польща стала після 1945. В тій же газеті була опублікована розлога стаття з назвою “М’яка сила ЄС заспокоїла Балкани, чи заспокоїть Україну”, в якій говорилося про те що саме “м’яка сила” (“soft power”) на відміну від “жорсткої” (“hard power”), приваблює країни до ЄС. Саме випроміненням такої “м’якої” енергії і приваблює нині Польща.Але перейдемо до самої конференції. Відзначимо деякі виступи. Президент ВМПЛ Томаш Ганіч презентував новий проект – конкурс “Вікі любить е-підручники“, спрямованим на зібрання вільних з т.з. авторського права  ілюстрацій та фотографій для електронних підручників. Проект, зокрема, покликаний скоротити витрати на виготовлення друкованих підручників, і в той же час, очевидно малюнки могли би бути корисними і для Вікіпедії. Не виключено, що як і “Вікі любить пам’ятки”, колись цей проект буде імпортований в інші країни.

Фото – Borys Kozielski

Адріан Грицюк повідомив про співпрацю Вікіпедійців з польським сенатом завдяки якій вдалося зібрати велику колекцію якісних фотографій польських сенаторів, політичних зустрічей, а також самої будівлі сенату, що вже використовуються у статтях різних мовних розділів Вікіпедії. Катерина Шеренговська підняла проблему перекладів між різними мовними версіями Вікіпедії. Були виступи присвячені популяризації Вікіпедії у школах, а також співпраці Вікіджерел з проектом “Вольна лектура“, частково конкурентним з Вікіджерелами.

Досягненнями  у боротьбі за “вільний” статус матеріалів поділилися колеги із Росії. Раніше російським колегам вдалося домовитися про вільний статус усіх матеріалів президентського сайту http://президент.рф, а нещодавно – також часткового впровадження “вільної панорами” в Російській федерації, та часткової інтеграції у російське законодавства “вільних” ліцензій.  Україна на жаль поки що відстає в цьому питанні – ми не маємо свободи панорами, що дало змогу, зокрема, пильним адміністраторам Вікісховища нещодавно “атакувати”  навіть Верховну Раду України (її будівля з точки зору авторського права також вважається “невільною”).

Українські вікіпедисти представили проекти, що провадились “Вікімедіа Україна” упродовж останнього року, зокрема ті, в яких ми є піонерами – а саме конкурс “Вікі любить Землю”, та музичний проект “Світова класика українською”, проект з оцифрування записів колекції Ф. Колесси тощо.  Піднімалося й питання спільної заяви вікіпедистів щодо недопущення ескалації українсько-російського конфлікту,  втім далеко не всі вікіпедисти ще готові декларувати свою громадянську позицію.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s