декілька слів про новітню русифікацію

Прийняття ригіоналами «мовного закону» викликало лавину цілком справедливого обурення українців і галасу щодо «новітньої русифікації». Проте імена справжніх русифікаторів залишаються в тіні. Ви думаєте головний русифікатор країни – це Янукович? Чи Колєснічєнко? Ні, найголовніші русифікатори живуть серед нас – це звичайні українці, які вміють розмовляти українською, але не розмовляють – чи то не бажають, чи то соромляться, чи то бояться. Скоріше просто не бажають через байдужість («індиферентність», «рівнобедреність», «пофігізм» і т.д.).


Як відбувається русифікація? Проведемо уявний експеримент. Уявімо робочу зустріч 1 російськомовного українця (надалі – «росіянин») і 10 україномовних але індиферентних українців (надалі – «українець») попередньо незнайомих один з одним. Уявімо що першими приходять двоє – росіянин і українець. Якою мовою вони спілкуватимуться? Російською, тому що українець з російськомовним спілкуватися українською не стане. Наступним приходить українець і чує бесіду двох людей російською. Якою мовою він спілкуватиметься? Очевидно він не захоче бути в меншості і зусиллями росіянина та українця буде русифікованим. Наступний українець, побачивши вже 3 російськомовних буде русифікований вже зусиллями росіянина і двох українців. Нарешті останній, 11-й учасник, русифікується аж 9 українцями і росіянином.

Тепер уявімо собі ситуацію, що наступна зустріч проводитиметься тими ж учасниками за виключенням росіянина. Якою мовою спілкуватимуться учасники? Очевидно зустрівши один одного, жоден з учасників не знатиме про україномовність свого візаві і розпочинатиме розмову російською. Будь-який новий учасник зібрання, що завітає на цю зустріч вперше, також спілкуватиметься російською, будучи русифікованим зусиллями вже 10 українців (без участі росіянина). Отже, хто чинить русифікацію в нашому експерименті? Відповідь: головним чином самі ж українці.
Проведемо аналогічний експеримент, в якому 10-й українець русифікації не піддаватиметься. Як розгортатимуться події в цьому випадку? В цьому випадку поява в розмові 10-го українця спонукатиме інших 9-х стрибати з мову на мову і переважна мова залежатиме від того, хто з двох учасників групи більше і вагоміше говоритиме – росіянин чи 10-й українець. На другій зустрічі (яка без росіянина) за умови достатньої активності принципового українця встановиться українська мова спілкування, оскільки індиферентні українці в мовну опозицію не підуть. Отже, хто зупиняє русифікацію в нашому експерименті? Відповідь: українець, який не переходить на мову співрозмовника.
Висновок: якщо ви справді проти витіснення української мови – спілкуйтесь українською в будь-якій компанії співвітчизників. Без огляду на мандатоносців – вони того не варті.

Advertisements

2 thoughts on “декілька слів про новітню русифікацію

  1. На мою думку, русифікація триває перш за все через канали мас-медійні й компутерні – телик, комп – прогр забезпечення й інет, газетки-журнальчики, книжечки. Це, насамперед, виховує дітей і молодь. Яка відповідно виховує власних дітей. Школа вже не відіграє ключ ролі у вихованні, лише в освіті – що зовсім не те саме. Хоча виховання мало б бути складовою останньої. Фактично шкільна, коледжна і вишівська освіта – це здобуття знань і навичок, без жодної патріотичної основи на масовому рівні. Це логічно. Бізнес майже суцільно русифікований. Навіщо володіти українською, коли можна (а в багатьох структурах – треба) без неї обходитися. Таке помітно навіть у Києві, що вже говорити про місцевості далі на південь, північ і схід, навіть – певною мірою захід.
    Останні мовні ініціативи від влади – безперечно, виборчий крок. Досить сильний (в кон*юнктурному плані) – якщо він буде викінчений. Звісно, чим же ще можуть чинні владоможці, переважно з числа донецької мафії (див., зокрема, відео в ютубі), привернути увагу електорату! Це вже відверте лягання під “старшу” сестру. Який Євросоюз, панове ?! – чиста демагогія, цілкоовита нісенітниця і брехня ! Національно скалічений народ намагаються зробити калікою абсолютним, незворотнім.
    Що ж робити ? Вважаю, що мусить кожен українець-патріот, тобто націоналіст, стати на захист мови, і не лише мови – культури, історії, мас-медійної сфери. Але найбільше цього треба вимагати від тих політ сил, що проголосили себе патріотичними!
    P.S. Кілька слів про Донбас. Саме з цього регіону прийшло те зло, що сьогодні руйнує всю державу. Цей же регіон давав і дає видатних українців, але вони перебувають дуже далеко від чинної панівної “еліти”…

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s